Kutseharidus
Taotlemine
Leonardo da Vinci
Rahastatud projektid
Üritused
Ettekanded ja materjalid
Toimunud
Väljaanded
Partneriotsing
Saada küsimus
Liitu listiga
Kontakt
ECVET EESTI
NetWBL
 

 

Leonardo 2013 õpirändeprojektide avaseminar

24. mail toimus City Hotel Portuses 2013 õpirändeprojektide avaseminar.

Räägiti läbi teemad, mis puudutavad projekti protseduurilisi ja finantshalduslikke küsimusi programmi nõudmistest lähtuvalt, aga vaadeldi õpirändega seonduvat ka veidi laiemast vaatenurgast.
Kutsehariduse büroo juhata Ramia Allev andis ülevaate 2013. aasta taotlusvooru tulemustest, programmi spetsialist Asse Sild käsitles lepingu sõlmimise ja projekti alustamise küsimusi, finantsspetsialist Helve Rammul selgitas toetuse kasutamise reegleid, programmi spetsialistid Merike Sanglepp ja Signe Reinumägi keskendusid lõpparuandlusega seotud teemadele. Ettekannetega tutvumiseks klikka esineja nimel.

Oma kogemusi Leonardo õpirändeprojektide elluviimisel jagasid Katre Lomp Rakvere Ametikoolist ja Kadri Eensalu Innovest.
SA Archimedes kommunikatsioonijuht Eero Loonurm, kes tegelenud pikalt Eesti kõrghariduse turundamisega, jagas oma kogemust mitte ainult projektilevituse koha pealt, vaid kogu Eesti kutsehariduse atraktiivsuse tõstmise eesmärki silmas pidades.

2013 aasta parima projektitaotluse esitas Keila Taastusravikeskus (95,5 punktis 100-st).  Taotlust hinnanud ekspertide põhiline argument kõrgeima punktisumma saanud taotlusele oli, et projekti on kirjutatud selgeid koolitusvajadusi silmas pidades ning omab positiivset mõju mitte ainult Keila Taastusravi keskuse ravikvaliteedile, vaid Eesti taastusravi arengule laiemalt. Õnnitlused ja lillekimbu võttis vastu Kadri Labu, kes on ka ise keskuse varasemate praktikaprojektide raames välispraktikal käinud. Loe lähemalt projektitutvustust

Leonardo 2013.a. taotlusi ettevalmistavad seminarid uutele taotlejatele

Õpirändeprojektide ja koostööprojektide ettevalmistavad seminarid toimuvad Tallinnas 10. jaanuaril 2013 algusega kell 11.00 (koha teatame registreerunutele). Koostööprojektide seminar toimub juhul, kui registreerub vähemalt 5 uut taotlejat. Seminar on mõeldud ennekõike neile, kellel taotluse esitamise kogemus puudub või on vähene.
Registreerumine on lõppenud.  

Uuendussiirdeprojektide taotlejatelt ootame 20. detsembriks 2012 lühikest projektiidee kirjeldust (vabas vormis lühikirjeldus projekti eesmärgist, tegevustest, siirdatavast tootest ja partneritest) aadressile ramia.allev@archimedes.ee.

7. jaanuaril 2013 algusega kell 11.00 ootame kõiki registreerunud ja lühikirjelduse esitanud taotlejaid uuendussiirdeprojektide taotlusi ettevalmistavale seminarile Koidula 13a III korruse koosolekuruumi.
Registreerumine on lõppenud.

  Infoseminar 2012. aasta õpirändeprojektide toetusesaajatele

Infoseminar 2012. aasta õpirändeprojektide toetusesaajatele toimub teisipäeval, 29. mail Kamahouse Galeriis (aadress Kopli 25, Tallinn) kell 11-15.00.
Registreerumine on lõppenud.


Leonardo 2012.a. taotlusi ettevalmistavad seminarid uutele taotlejatele

Õpirändeprojektide ja koostööprojektide ettevalmistavad seminarid toimuvad Tallinnas 12. jaanuaril 2012 algusega kell 11.00 (koha teatame registreerunutele). Koostööprojektide seminar toimub juhul, kui registreerub vähemalt 5 uut taotlejat. Seminar on mõeldud ennekõike neile, kellel taotluse esitamise kogemus puudub või on vähene.
Registreerumine on lõppenud.

Uuendussiirdeprojektide taotlejatelt ootame 16. detsembriks 2011 lühikest projektiidee kirjeldust (vabas vormis lühikirjeldus projekti eesmärgist, tegevustest, siirdatavast tootest ja partneritest) aadressile ramia.allev@archimedes.ee. NB! Ehk leiad ületoomiseks sobiva lahenduse mõnelt Euroopa programmide projekte/tulemusi tutvustavalt kodulehelt http://www2.archimedes.ee/hkk/index.php?leht=65

10. jaanuaril 2012 algusega kell 11.00 ootame kõiki registreerunud ja lühikirjelduse esitanud taotlejaid uuendussiirdeprojektide taotlusi ette valmistavale seminarile Koidula 13a III korruse koosolekuruumi.
Registreerumine on lõppenud.


2012 Leonardo päev

18. novembril 2011 algusega kell 11 toimus Hariduskoostöö keskuse kutsehariduse büroo 2012 taotlusvooru ettevalmistav Leonardo infopäev. Toimumiskohaks oli Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn).
Registreerumine üritusele on lõppenud.

PÄEVAKAVA

10.30 Kogunemine, registreerumine, kohv
11.00 Kutsehariduse büroo juhataja Ramia Allev teeb ülevaate Leonardo da Vinci 2012. aasta tegevustest, taotlustähtaegadest ja programmi prioriteetidest.
11.40 Aulika Riisenberg Riiklikust Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskusest räägib 2012 taotlusvooru ühe olulisima prioriteedi - Euroopa kutsehariduse ainepunktide ülekandesüsteemi (ECVET) - põhimõtetest ja tehnilistest tingimustest ning nende rakendamisvõimalustest õpirände kontekstis.
12.30 Kehtna MTK arenguosakonna juhataja Katrin Viru jagab oma kooli kogemusi ECVET- i teemaliste projektide läbiviimisel.

13.00 Kerge eine ja hingetõmbepaus.

14.00 Üldhariduse büroo juhataja Made Kirtsi heidab kiirpilgu Nordplus programmi tänasele ja homsele.
14.15 Prof. Talvi Märja kaasabil katsume jõuda selgusele, milline osa täiskasvanuharidusest sobitub Leonardosse ja milline mitte.
14.45 Algavad paralleelsed töötoad – õpirände töötuba juhivad Merike Sanglepp ja Asse Sild, koostöö/uuendussiirde töötuba Kerli Liivak ja Ramia Allev. Töötubades lahatakse erinevate tegevuste olemust ja taotlemise tingimusi üksikasjalikumalt.
Päeva lõpp 16.00.

Infoseminar 2011.a. koostööprojektide toetusesaajatele

Hariduskoostöö keskus korraldas Grundtvigi ja Leonardo da Vinci programmide koostööprojektide toetusesaajatele ühise infoseminari 27. septembril 2011.a. Tallinnas, (Tallinna Rahvaülikoolis, Estonia pst 5a).

Ürituse päevakavaga saate tutvuda SIIN, ettekanded leiate SIIT.

Leonardo koostööprojektide aruandekoolitus

Leonardo koostööprojektide aruandekoolitus toimub teisipäeval, 14. juunil kell 14-17 Tallinnas, Euroopa Liidu Maja seminariruumis (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tn). Seminarile ootame 2009 ja 2010 alustanud koostööprojektide vedajaid. Palun ärge unustage ka koostööprojektide küsitlusele vastata, tähtaeg 6.juuni!

Registreerumine üritusele on lõppenud.

Infoseminar 2011. aasta õpirändeprojektide toetusesaajatele

Infoseminar 2011. aasta õpirändeprojektide toetusesaajatele toimub reedel, 27. mail kell 11 - 15 Tallinnas, St.Olav Hotelis (Lai tn. 5).
Registreerumine üritusele on lõppenud.

Leonardo 2011.a. taotlusvooru koolitusseminarid

12. jaanuaril 2011 toimusid Tallinnas õpirände- ja koostööprojektide tehnilised seminarid. Kui osaleda ei õnnestunud, tutvu seminari ettekannetega SIIT.

Infoseminar 2010.a. koostööprojektide toetusesaajatele

Hariduskoostöö keskus korraldas Grundtvigi ja Leonardo da Vinci programmide koostööprojektide toetusesaajatele ühise infoseminari 20. septembril 2010.a. Tallinnas, Von Stackelberg Hotell Tallinn, Kaval-Antsu talus (Toompuiestee 23).

Ürituse päevakavaga saate tutvuda SIIN, ettekanded leiate SIIT.

Leonardo 2010 koolitusseminarid

9. veebruaril 2010.a. alates kella 11.00 toimus Sihtasutuse Archimedes nõupidamisteruumis Tallinnas, Koidula 13A, II korrus, uuendussiirdeprojektide tehniline seminar.  

13. jaanuaril 2010.a. toimusid Tallinnas Oru hotellis (Narva mnt 120B) õpirände- ja koostööprojektide tehnilised seminarid taotlejatele: 10.00-13.00 õpirändeprojektide seminar ja 14.00-16.00 koostööprojektide seminar.

Hea koostööpartner! 

21. oktoobril 2009.a. algusega kell 11.00 korraldasid HKK Kutsehariduse büroo ja Europassi Keskus hotellis Olümpia ühise infopäeva. Oleme kokku pannud sisuka ja vaheldusrikka päevakava, millega saad tutvuda SIIN.


Infoseminar 2009.a. koostööprojektide toetusesaajatele

Hariduskoostöö keskus korraldas Grundtvigi ja Leonardo da Vinci programmide koostööprojektide toetusesaajatele ühise infoseminari 10. septembril 2009.a. Tallinnas, Oru hotellis (Narva mnt 120B). Ürituse päevakavaga saate tutvuda SIIN.

 

Hea keeleõpetaja ja kutseõpetaja!

Kutsume Sind LAK-õppe metoodika seminarile, mis toimub 26. augustil 2009.a. Tartu Kutsehariduskeskuse (Kopli 1) suures saalis. Üritus algab kell 11.00. Ootame keeleõpetajaid ja erialaõpetajaid, kes oleksid tulevikus huvitatud LAK-meetodi kasutuselevõtust.

Veidi ürituse taustast.
Keeleõppe Euroopa Tunnuskirja konverentsil aprillis juhtusid kokku kutseõppeasutuste, Sihtasutuse Archimedes, HTM-i ning REKK-i inimesed ja tekkis mõte, et LAK-õppe metoodika (vt. allpool, ingl. CLIL) on nii hea viis keelt õpetada, et seda tahaks laiemale kutseõppeasutuste ringile tutvustada. Nii sündiski plaan korraldada Tartu Kutsehariduskeskuses keeleõppealane seminar, kus peamiseks teemaks LAK. Ürituse peaks eriti huvitavaks tegema LAK-i metoodika asjatundja ja levitaja David Marshi (Jyväskylä Ülikool) nõusolek selles aktiivselt osaleda.

Tänapäeva maailmas on erinevate keelte oskus muutunud põhioskuseks. Selleks, et tulla toime üleilmastunud majanduse väljakutsetega, olla mobiilne tööturul, tuleb osata vähemalt ühte võõrkeelt lisaks emakeelele. Väikerahvaste puhul ehk enamgi. „Keeleoskust on erinevatel aegadel erinevalt mõistetud. Varasemad arusaamad keelest kui süsteemist ja keeleoskusest kui grammatika- ja sõnavaratundmisest on asendunud arusaamaga, et keel on suhtlemisvahend ja keeleoskus ei piirdu vaid keelepädevusega.“ (T. Kikerpill, E. Sõrmus, 2008). Erinevate maade kogemused näitavad, et üheks tõhusamaks keele omandamise viisiks formaalõppes on lõimitud aine- ja keeleõpe (LAK-õpe, ingl. CLIL – Content and Language Integrated Learning). Lühidalt öeldes tähendab LAK-õpe aine/eriala ja keele samaaegset õppimist ehk - aine/eriala õpetamine ja õppimine toimub suuremas või väiksemas mahus võõrkeeles või võõrkeele elemente kasutades ning see on põimitud nn. "klasskalise" keeleõppega (keele struktuur, sõnavara, jt. osaoskused).
LAK-õpe võimaldab olemasolevat õpiaega tõhusamalt kasutada, ühendades kaks väga selget eesmärki ühe protsessi raames.
LAK-õppe korralduslikke mudeleid on mitmeid, nad erinevad kestuse, eesmärkide, õpikeskkonna jm näitajate osas. Kutseõppes kasutatakse seda meetodit nii üldhariduslike kui ka erialaainete õpetamiseks, aga ka praktikakeskkonnas koos erialaste vilumuste omandamisega. Loomulikult nõuab see meetod väga head koostööd keeleõpetaja ja erialaõpetaja vahel.
Eestis on seni avalikkuse ette jõudnud pigem LAK-õppe edusammud ja probleemid üldhariduskoolides, eelkõige vene õppekeelega koolides rakendunud keelekümbluse näidetel. Kuid ka kutseõppeasutustes on häid näiteid eriala- ja keele lõimitud õppest.

Üritus on osalejatele tasuta. David Marshi ettekanne tõlgitakse.
UUS! Registreerumise kuupäeva on pikendatud! Palume registreeruda hiljemalt 21. augustiks SIIN.
Esialgse päevakava leiad SIIT.

Oled väga oodatud sellele üritusele kuulama, kaasa mõtlema ja arvamust avaldama!

Tartu Kutsehariduskeskus, Sisekaitseakadeemia, REKK, HTM, SA Archimedes

 

Leonardo projektide 2009. aasta tähtajad ja koolitusseminarid

Nagu viimastel aastatel kombeks, on ka 2009. aasta tähtajad kevadtalvel:

Õpirändeprojektid 6. veebruar 2009
Koostööprojektid 20. veebruar 2009
Uuendussiirdeprojektid 27. veebruar 2009

Selleks, et Sinu projektitaotlus oleks igati Leonardo programmi nõuetega kooskõlas, pakume Sulle igakülgset abi nõuannete näol. Selleks ootame 07. jaanuariks Sinu uuendussiirdeprojekti lühikirjeldust (vabas vormis poolel leheküljel) ja/või Sinu koostööprojekti lühikirjeldust!
Uuendussiirdeprojekti lühikirjeldus saata ramia@archimedes.ee
Koostööprojekti lühikirjeldus saata kerli@archimedes.ee

Neid, kes vajavad tuge taotluse vormistamiseks, kutsume jaanuaris osalema erinevate projektiliikide tehnilistele seminaridele.

16. jaanuaril toimuvad City Hotelis Portus (Uus-Sadama 23) õpirändeprojektide ja koostööprojektide seminarid. Õpirändeprojektide seminar kestab 10.00-13.00 ja koostöö projektide seminar 14.00-16.00.


23. jaanuaril kell 11.00-14.00 toimub uuendussiirde projektide seminar. Seminar toimub SA Archimedes majas Koidula 13a III korruse koosolekute ruumis. 

 

Leonardo da Vinci programmi infotund Baltic EXPROl

Nii nagu igal aastal 1. septembril kutsub koolikell õpilasi uusi teadmisi ammutama, samamoodi kutsub Leonardo da Vinci programm kord aastas kõiki uusi ja vanu koostööpartnereid esitama projektitaotlusi oma koolitusvaldkonna edasiviimiseks.
Et rääkida lähemalt sellest, milliseid võimalusi täpsemalt uus aasta Sinu organisatsiooni jaoks kaasa toob, korraldame 24. septembril 2008.a. algusega kell 12.45 Tallinna Lauluväljaku ruumides Leonardo da Vinci programmi 2009. aasta taotlusvooru tutvustava infotunni.
Palume osaleda soovijatel registreeruda hiljemalt 20. septembriks meie kodulehelt www.archimedes.ee/leonardo - otselink registreerimisvormile siin.
Pärast infotundi soovitame kindlasti tutvuda samal ajal Laululava ruumides toimuva Baltimaade rahvusvaheliste haridusprojektide tulemuste ja toodete näituse Baltic EXPRO 2008 väljapanekutega. Mõeldes Sinule ühendasime oma traditsioonilise infoürituse ettekavatsetult selle suurejoonelise ettevõtmisega, et saaksid kindlasti osa võtta mõlemast.
Näitusel on esindatud üle 60 projekti üldhariduse, võõrkeeleõppe, kutse-, kõrg- ja täiskasvanuhariduse valdkonnast. Tutvuda saab põnevate toodete ja tulemustega ja esitada küsimusi kõige huvipakkuva kohta asjaosalistele endile. Kindlasti leiab sealt hulganisti häid ideid ja miks mitte ka sobiva partneri mõne toreda projekti käivitamiseks oma asutuses.
Leonardo programmi 2009 aasta taotlusvoorus osaledes võite taas kokku saada – nii virtuaalselt kui päriselt – ja saate võimaluse programmi toel viia oma ideed ellu, rikastades ja kaasajastades sellega nii Eesti kutseharidust kui ka oma koolielu.

 

 Eesti ja Läti korraldasid ühiselt Leonardo kontaktseminari

Eesti ja Läti Leonardo bürood korraldasid 16. – 20. septembril ühise rahvusvahelise kontaktseminari teemal “Bridge between VET and SME’s” („Sild kutsehariduse ja VKE-de vahel”). Kontaktseminari korraldame selleks, et pakkuda erinevatele organisatsioonidele võimalust leida partnereid õpirände-, koostöö- ja uuendussiirdeprojektide jaoks, saada ja arendada edasi projekti-ideid, laiendada oma rahvusvahelist koostööd. Kontaktseminar leiab aset Lätis Vidzemes (16.-18.09.2008) ja Eestis Pärnus (18.-20.09.2008). Lähemat teavet osalemistingimuste, programmi jm. kohta saad kodulehelt http://www.archimedes.ee/leonardoseminar.

 
 
 
  Hariduskoostöö keskus Sihtasutus ARCHIMEDES L. Koidula 13a
10125 Tallinn RK 80011561