Keeleõpe
Euroopa keeleõppe tunnuskiri
Sündmused
Euroopa Keeltepäev 2011
Euroopa Keeltepäev 2010
Euroopa keeltepäev 2009
Euroopa keeltepäev 2008
ELLE konverents
 

 Euroopa keeltepäev Tartu Kaubamajas

26. septembril tähistatakse Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel maailma eri paigus Euroopa keeltepäeva, millega tähtsustatakse kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid.

Keeltepäeva puhul tutvustatakse 24. septembril Tartu Kaubamaja Aatriumi kolmel korrusel terve päeva jooksul keeli ja keeleõppevõimalusi. Kultuuriinstituutide, saatkondade ja Tartu Ülikooli keelekeskuse abiga on Kaubamaja Aatriumi teisel korrusel võimalus infomaterjalide, mängude ja viktoriinide kaudu aimu saada sellest, milline on üks või teine keel. Kolmandal korrusel saab Tartu keeltekoolidelt uurida, milliseid keeli nende juures õppida saab.

Kell 12 antakse esimese korruse laval üle keeleõppe tunnuskirjad uuenduslike keeleõppeprojektide eest ning seejärel kuuleb lavalt etteasteid enam kui kümnes keeles. Et teooriale lisanduks ka praktika, saab alates kella ühest osa võtta tasuta keeletundidest Kaubamaja 3. korrusel. Nii õpetatakse huvilistele näiteks poola, hiina, jaapani ja liivi keelt

Keeltepäeva programmiga saab tutvuda siin ja tasuta keeletundide ajakavaga siin.

Keeltepäev saab teoks saatkondade, keele- ja kultuuriinstituutide, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös. Keeltepäeva korraldab ja rahastab Euroopa Komisjoni esindus Eestis.


Lisateave: DGT-TALLINN@ec.europa.eu, tel: 626 44 03

 Vaata videot keeltepäevast!
 

 
 
  Hariduskoostöö keskus Sihtasutus ARCHIMEDES L. Koidula 13a
10125 Tallinn RK 80011561